نصب شیرآلات ساختمانی اصفهان

اصفهان شهری تاریخی و قدیمی است و یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت ایران به شمار می رود. این شهر دارای فرهنگی غنی با مردمانی اصیل و بافرهنگ است. شاید فکر کنید برای دیدن شیرآلات ساختمانی اصفهان با رنگ ها و طرح های متنوع، باید از این سر اصفهان تا آن سر اصفهان را پیاده طی کنید و بچرخید تا مدل مورد نظر خود را پیدا کنید. بازار شیرآلات اصفهان بسیار خوب و پر رفت و آمد است و صنعت ساختمان در این شهر بسیار فعال و پررونق است.

نصب شیرآلات ساختمانی اصفهان

نصب شیرآلات ساختمانی

نصب شیرآلات ساختمانی

نصب شیرآلات ساختمانی در اصفهان بر خلاف بازار تهران که چند تا بورس لوازم ساختمانی مجزا در تهران داریم، مثلاً 500 فروشگاه در کنار هم فعالیت می کنند، آنگونه نیست. با توجه به اینکه در شهر اصفهان قشر مرفه تفاوت چندانی با متوسط ​​و فقیر ندارد و در هر محله شهر اصفهان از فقیر گرفته تا متوسط ​​و ثروتمند وجود دارد، تفاوت طبقاتی زیادی را در مناطق مختلف این کلان شهر مشاهده کنید. به همین دلیل در هر گوشه شهر و در هر محله و خیابانی فروشگاه های متنوعی را می بینید. فروشگاه های خوب و بسیار مجلی را می توانید در همه جای شهر ببینید که مصالح ساختمانی می فروشند. و شیرهای حمام، توالت یا آشپزخانه در اصفهان با قیمت ارزان و کیفیت بسیار پایین به ندرت دیده می شود و به راحتی نمی توانید آنها را پیدا کنید. آخرین کاری که یک لوله کش در ساختمان انجام می دهد و آخرین چیزی که در خدمات لوله کشی دیده می شود نصب شیرآلات است. بنابراین برای نصب شیرآلات باید مراقب باشید تا شیرآلات به خوبی خود را نشان دهند. شیرآلات ساختمانی بسیار متنوع هستند و به همین دلیل نمی توان انواع این شیرآلات، مراحل نصب و شکل آنها را به طور جامع توضیح داد. آنچه مسلم است اگرچه هر کارخانه ای استانداردهای لازم را برای نصب شیرآلات در نظر گرفته است. برای نصب این شیرآلات ها از یک جفت گیره استفاده می شود. این گیره ها در یک طرف اندازه آن 2.5 و در طرف دیگر سه چهارم است. برای نصب شیرآلات ها در مرحله اول باید فلنج های شیر را تفلون کنیم، پس از تفلون فلنج ها را در محل خروجی آب نصب می کنیم. اگر خروجی های شیرآلات خیلی عمیق هستند، می توانیم قبل از انتها از یک روکش کوتاه یا بلند استفاده کنیم. پایه های سوپاپ قابلیت تنظیم سوپاپ را دارند تا به صورت تراز نصب شوند. به گونه ای که با چرخاندن این پیچ ها، دهانه آن دقیقاً همانند دهانه شیرآلات باشد تا بتوانید به راحتی هر دو مهره شیرآلات را روی این پیچ ها ببندید. بعد از نصب فلنج ها یک صفحه روی فلنج می گذاریم و شیرآلات را در دست می گیریم و واشرهای سایز 2.5 را داخل مهره ها می گذاریم و سپس مهره ها را روی شیرآلات فلنجی که روی دیوار نصب کرده بودیم می بندیم تا مهره ها سفت شوند و سپس شلنگ یا سر دوش را به شیر وصل می کنیم. برای نصب شیرآلات دقت کنید که شیر تا حد امکان صاف و تراز بسته شود. اما این موضوع همیشه صادق نیست زیرا گاهی اوقات به دلیل نوع لوله کشی و یا به دلیل عملیات ساختمانی محل لوله ها تغییر کرده است و برای تراز کردن آن کاری نمی توان انجام داد. موضوع دیگر این است که هنگام بستن مهره ها باید یکی یکی سفت شوند. یعنی دو دور یک مهره و دو دور مهره پهلو و همینطور تا آخر. متخصصان گروه نصب 24 ساعته به صورت آزمایشی این را می گویند که اگر یک مهره را سفت کنید و دیگری را هنوز لمس نکرده باشید، دقیقاً نمی توانید دنده های مهره را روی دنده های دیگر محکم کنید و باعث ایجاد پیچ ​​می شود. مهره را بپیچانید و از مهر و موم خارج نمایید. سپس، باید شیلنگ توالت یا شلنگ خروجی آب را با استفاده از واشر مخصوص در جای خود محکم کنید. در نظر داشته باشید که شیرآلات توالت فرنگی شیلنگی هستند و این شیلنگ در زیر آنها تعبیه می شود و دریچه های خروج آب روی آنها نصب می شود که شیرآلات روی آنها نصب می شود.

شیرآلات ساختمانی اصفهان

شیرآلات ساختمانی اصفهان

شیرآلات ساختمانی اصفهان که در این شهر می توانید پیدا کنید، بازار لوازم ساختمانی زیادی دارد که در این بازار لوازم ساختمانی مجموعه کوچکی از 20 تا 30 مغازه است که نمایندگی برندهای معتبر لوازم ساختمانی در ایران را به عهده دارد. در خیابان های مختلف می توانید انواع شیرآلات با طراحی با کیفیت را مشاهده کنید. در اینجا می توانید از شیرآلات لوکس و درجه یک گرفته تا شیرآلات با کیفیت متوسط و قیمت مناسب را مشاهده کنید. در این خیابان ها شیرآلات مناسب برای انواع سلیقه ها می باشد. چه بخواهید ساختمان بسازید یا ویلای لوکس و همچنین می خواهید قیمت تمام شده ساختمان برای مشتری مناسب باشد، در اینجا می توانید شیرآلات مورد نظر خود را پیدا کنید. برای بستن شیر آلات دقیقاً همانطور که در بالا ذکر شد انجام می شود با این تفاوت که شیرهای حمام از نوع خروجی آب در بالا هستند. یعنی دیوار روی آنها نصب می شود و توسط یک یا دو بست به دیوار چسبانده می شود. اما مدل های کلاسیک شکل زیباتری را دارند. براکت جداگانه ای دارند که با سری دوش در ارتفاع 180 تا 190 روی دیوار نصب می شود سپس زیر این فلز سه راهی تعبیه شده که دارای فرمان است. شیلنگ زیر شیر آب که یک شلنگ دو سر است باید با یک سر زیر سه راهی و یک سر زیر شیر آب نصب شود. راه سوم از این سه راه معمولا برای حمام نوزاد یا سری دوش کوچک است که با شلنگ کار می کند و متحرک است. انواع شیرآلات در اصفهان وجود دارد از شیرآلات ساده گرفته تا شیرآلات کلاسیک، شیرآلات اهرمی اصفهان، شیرآلات چشمی و … تمامی شیرآلات ها از جنس برنج یا سرب خشک بوده و از نظر نوع روکش متفاوت می باشند. بین برنج و سرب، برنج بهتر است و همچنین گرانتر است زیرا سرب بعد از مدتی خورده می شود. اما اکثر تولیدکنندگان شیرآلات بهداشتی در اصفهان از سرب استفاده می کنند تا هزینه های خود را کاهش دهند. برای نصب استاندارد شیرآلات و دوش بهداشتی اصفهان به قطر لوله های آب سرد و گرم توجه کنید. آب گرم در سمت چپ و آب سرد در سمت راست قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *