نتایج تحقیقات بر روی انجیر خشک مشخص شد

یک مطالعه قدیمی‌تر منبع معتبر در مجله بین‌المللی پوست، اثرات لاتکس درخت انجیر را با اثرات سرما درمانی بر روی زگیل‌های معمولی مقایسه کرد.

در این مطالعه، 25 شرکت‌کننده با زگیل‌های معمولی در دو طرف بدن خود از لاتکس درخت انجیر در یک طرف استفاده کردند. از طرف دیگر، پزشکان از سرما درمانی استفاده کردند.

محققان دریافتند که در 44 درصد از شرکت کنندگان، لاتکس انجیر خشک استهبان به طور کامل زگیل ها را از بین می برد. با این حال، کرایوتراپی مؤثرتر بود و در 56 درصد از شرکت‌کنندگان به معکوس کامل منجر شد.

محققان هنوز نمی‌دانند که چرا انجیر می‌تواند به رفع زگیل کمک کند، اما لاتکس درخت انجیر می‌تواند یک گزینه درمانی ایمن و آسان برای استفاده ارائه دهد که عوارض جانبی کمی دارد یا هیچ عوارض جانبی ندارد.

سلامت مو
مطالعات بسیار کمی به ارتباط بین انجیر و سلامت مو پرداخته اند. با این حال، انجیر خشک اعلا سرشار از آهن است، که یک ماده معدنی مهم برای کمک به حفظ سلامت مو است.

قبل از اینکه فرد شروع به مصرف عصاره یا مکمل برای سلامت مو کند، باید با پزشک خود صحبت کند تا مطمئن شود که برای آنها بی خطر است.

تحقیقات بیشتری برای آزمایش تأثیر انجیر بر تب ضروری است. با این حال، یک مطالعه روی موش‌ها نشان داد که یک دوز عصاره الکل انجیر دمای بدن را تا 5 ساعت کاهش می‌دهد.

با این حال، مطالعات بیشتری برای تایید این یافته ها مورد نیاز است، زیرا محققان هنوز مطمئن نیستند که چگونه اثر کاهش دمای بدن انجیر خشک ساوه را توضیح دهند.

سلامت دستگاه گوارش
به دلیل خواص ملین این میوه، مردم معمولا از شربت انجیر برای کمک به درمان یبوست استفاده می کنند. با این حال، تنها چند مطالعه شواهدی از کمک انجیر به یبوست ارائه کرده اند.

در یک مطالعه، محققان به موش‌ها لوپرامید دادند تا باعث یبوست شود. موش‌هایی که خمیر انجیر دریافت کردند نسبت به گروه کنترل تعداد دفعات یبوست کمتری داشتند.

مطالعه دیگری اثرات انجیر و مکمل های فیبر را در افراد مبتلا به یبوست عملکردی مقایسه کرد. انجیر خشک نرم اکثر علائم یبوست را بهبود می بخشد، از جمله:

زمان حرکت روده
تعداد دفعات مدفوع
درد و ناراحتی معده
انجیر همچنین تلاش لازم برای دفع مدفوع را کاهش داد و حس تخلیه ناقص را بهبود بخشید.

محققان هیچ تفاوتی در کاهش یبوست بین مکمل های فیبر و انجیر مشاهده نکردند.

  • منابع:
  • تبلیغات:
  1. توت میوه ای بسیار شگفت انگیز
  2. چند روش برای پولدار شدن در بیست سالگی
  3. کشف کیک هایی از جنس طلا!
  4. سیب سبز برای درمان انواع نوع دیابت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *